haberler

Belediye Çocuk Bakımevi’nden Örnek Sergi

Belediye Çocuk Bakımevi öğrenci ve öğretmenleri tarafından ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü anma programı çerçevesinde Atatürk Haftası ve Çocuk konulu sergi düzenlendi.

Kastamonu Belediyesi hizmet binası giriş katında Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt tarafından açılan sergiye velilerin ve vatandaşların ilgisi bir hayli yoğun oldu.

Çocukların Atatürk sevgisinin sergiye yansımasından duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümünü anacağımız 10 Kasım öncesinde Belediyemiz Çocuk Bakımevi’nde öğrenim gören çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin birlikte hazırladığı bu anlamlı sergide sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.

Sergide çocuklarınızın Atatürk sevgisini görecek ve gurur duyacaksınız. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; çocuklarımız geleceğimizin gülü, yıldızı ve ikbal ışığıdır.

Kıymetli veliler bizler sizlere ve çocuklarımıza elimizden gelen en iyi hizmeti sunmak için tüm arkadaşlarımızla özveriyle çalışıyoruz.

Bu anlamlı sergiyi bizlere hazırlayan çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Devletimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’inci yılında özlem, rahmet ve minnetle anıyorum. Sergimizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Başkan Vekili Mehmet Yurt, serginin açılışını birim müdürleri, öğretmenler ve velilerle birlikte gerçekleştirdi. Program sergi gezisinin ve çocuklarla çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.