haberler

Belediye Bayrama Hazır

Kastamonu Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı sıkıntısız geçirebilmesi adına hazırlıklarına hız verdi. Toplu kullanım alanlarında ve kurban kesim noktalarında gerekli temizlikleri yapan Kastamonu Belediyesi ekipleri Başkan Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun talimatlarıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bayramda vatandaşların kabir ziyaretlerini rahat şekilde yapabilmeleri adına hafriyat ve temizlik çalışmalarını sürdüren Kastamonu Belediyesi’nde nöbetçi ve icapçı listeleri de hazırlandı.

Kurban Bayramı süresince hemşehrilerimizin ve şehrimize gelecek olan misafirlerin sorunsuz bir bayram geçirmeleri adına Kastamonu Belediyesi’nin gerekli hazırlıkları yaptığını ileten Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu “Tüm ekiplerimizle bayrama hazırız. Şimdiden tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nın mübarek olmasını niyaz ediyorum.

Bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan mesai arkadaşlarımız, hemşehrilerimizin bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacaktır. Hizmetlerimizde her hangi bir aksama olmayacaktır.” dedi.

Vidinlioğlu ayrıca  Kurban Bayramı boyunca da 24 saat süreyle hizmet verecek olan Kastamonu Belediyesi’nde Su ve Kanalizasyon İşleri için 185, İtfaiye 110, Hilal Masa 153 diğer birimler içinse 214 10 48 nolu telefonları arayarak ulaşabileceğini hatırlattı.

“BAYRAMIN BEREKETİ PAYLAŞMANIN BOLLUĞUNDA SAKLIDIR”

Türk Milleti’nin, birlik olabilme, tek yürek, tek yumruk hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır ayakta olduğunu ve bundan sonrada daima ayakta duracağını sözlerine ekleyen Başkan Vidinlioğlu, “Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramımızın rahmet ve bereketinin tüm sıkıntılardan kurtuluşumuza vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramın bereketi paylaşmanın bolluğunda saklıdır sloganıyla bu Kurban Bayramı’nda da hayırseverlerimizin kurban paylarını ve vekaleten kurban bağış bedellerini ihtiyaç sahiplerimizle buluşturacağız.

Kastamonu Belediyesi olarak kurban payı vermek isteyen vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahiplerimiz arasında bir köprü vazifesi göreceğiz. Kurban payı vermek isteyen vatandaşlarımız Alo 153 veya (0366) 222 25 88 nolu telefonlardan personellerimiz ile iletişime geçebileceklerdir. Yine vekaleten kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverlerimiz 1350 TL olarak belirlenen vekaleten kurban bağış bedelini Sosyal Market Vakfımızın Ziraat Katılım Bankası hesabına yatırabilecekler. Bağış yapan vatandaşlarımız telefon numaralarını yazarak bağışlarını yaptıklarında vekalet için ekiplerimiz bağışçılarımızı arayacaktır.

Pay vermek isteyen vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ekiplerimiz istenilen yerden payları alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaktır.

Bayramlar paylaştıkça ve kucaklaştıkça güzelleşir. Bizlerde tüm hemşehrilerimiz ile kucaklaşacak ve bu paylaşımın ihtiyaç sahiplerine ulaşması adına var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

“TRAFİK KURALLARINA UYALIM!”

Kurban Bayramı dolayısıyla yapılacak seyahatler nedeniyle şehirlerarası veya ilçeler arası kara yolu yoğunluğunun artacağına da dikkat çeken Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Bizleri her bayram en fazla üzen mevzu trafik kazalarıdır. Burada kaybedilen canlar bayram sevincini yaşamamıza da engel oluyor. Trafik kazalarını; trafik kurallarına uyup, trafikte biraz daha dikkatli olduğumuz taktirde en aza indirebiliriz. Bu tamamen sürücülerimizin elinde. Sevdiklerimizden hızla uzaklaşmayalım. Trafik kurallarına uyalım. Neşeli, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirelim. Yine pandemi dolayısıyla sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına mutlaka uyalım.”  ifadelerini kullandı.