haberler

Belediye Başkanımız R.Galip Vidinlioğlu’nun Kurban Bayramı Mesajı

Kardeşliğimizin ve beraberliğimizin pekiştiği dargınlıkların sona erdiği, küskünlerin bir araya geldiği Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyor, Türk İslam âleminin bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Her bayram olduğu gibi bu bayram da ihtiyaç sahiplerini gözetelim. Peygamber Efendi’mizin (S.A.V) “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” hadis-i şerifini rehber edinelim. Her şeyden evvel gönüllerimizi ibadetle ve şükürle doyurmayı unutmayalım.

Kastamonu Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nda da hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Olası aksaklıkların yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık ve birimlerimiz de gerekli görevlendirmeleri gerçekleştirdik. Bayram öncesi kıymetli hemşehrilerimden tek ricam yapacakları yolculuklarda trafik kurallarına harfiyen uymalarıdır. Olası trafik kazalarının bayram sevincimizi engellememesi için hep birlikte azami dikkat şarttır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk – İslâm âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Yaptığımız ibadetlerin, işlediğimiz hayırların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Tüm hemşehrilerimin sevdikleriyle birlikte güzel bir bayram geçirmesini diliyorum.