haberler

Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu’nun 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Mesajı

Dünya üzerinde en az biz insanlar kadar yaşama hakkına sahip olan canlılarımızı korumak ve kollamak hepimizin görevidir. Sadık dostlarımız olan sokak hayvanlarımıza bakışımız ve onlara davranışımız insani değerlerimizin daha da gelişmesini sağlar. İyilik, sevgi, şefkat ve merhamet gibi duygularımızın gelişmesi gündelik hayattaki birçok sıkıntının hızla önüne geçmemizi de sağlamaktadır.

İnsansız bir dünya düşünülemeyeceği gibi hayvansız bir dünya da düşünülmez. Dünya üzerinde her canlının yaşama hakkı olduğu unutulmamalıdır.

Kastamonu Belediyesi olarak Geçici Hayvan Bakımevi’mizde tedavileri için misafir ettiğimiz sokak hayvanlarımıza en iyi imkanlarda sağlık hizmeti sunuyoruz. Yine şehrin dört bir yanında oluşturduğumuz beslenme noktalarıyla onların aç kalmamalarını sağlıyoruz. Sokak hayvanlarımızın her türlü ihtiyacını gidermek için hayvan severlerimizle el ele kol kola hareket ediyoruz.

Dilsiz dostlarımızın her daim yardıma muhtaç olabileceğinin unutulmamasını, hayvan sevgimizin nesilden nesile en iyi şekilde aktarılmasını diliyorum. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyor, canlılara karşı sorumluluklarımızı hatırlamamızın tek bir gün ile sınırlı kalmamasını hayatımızın her anını kapsamasını temenni ediyorum.