haberler

Vidiniloğlu’nun Mehmet Feyzi Efendi Anma Mesajı

Kastamonu’muzun son dönemde yetiştirdiği İslam alimi, fazıl ve mütefekkir merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerini vefatının 33’üncü yıl dönümünde rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Ömrünü insanlığa adayan, hepimizin örnek alacağı mümtaz şahsiyetlerden biri olan Mehmet Feyzi Efendi, “Mefahir-i Diniye, Mefahir-i Milliye, Sadakat-i Vataniye…  Bu üçü bir arada olursa, iyileşmeyecek yara yoktur.” sözleriyle yol göstericilerimizden olmuştur.

Türk Milliyetçilerin kalbinde ayrı bir yere sahip olan ve Cennet Mekan Başbuğu’muz Alparslan Türkeş’in ‘Davamız daima ondan güç almıştır.’ dediği Mehmet Feyzi Efendi, ilmi zenginliğini ve servetini insanlığın iyiliği ve huzuru için sunmuştur.

Türk İslam aleminin gönül erlerinden biri olan Mehmet Feyzi Efendi, insanlara Allah ve Rasûlünün sevgisini şu sözlerle aşılamaya çalışmıştır; “Allah sevgisini, Rasûlullah sevgisini gönlümüze dolduralım; gönlümüzde sahte sevgilere yer kalmasın.”

Rabbim yolundan ayırmasın. Evliyalar Şehri Kastamonu’muzun mümtaz şahsiyeti olan Mehmet Feyzi Efendi’yi vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyorum.