haberler

Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Yeni Yıl Mesajı

Acısıyla tatlısıyla, hüznüyle coşkusuyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı gururunu, onurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağımız bir yıla merhaba diyoruz. Gerek sağlık, gerek ekonomik olarak dünyanın sıkıntılarla mücadele ettiği yılların ardından ülke olarak yeniden toparlanma ve yükseliş yılına merhaba diyeceğimize yürekten inanıyorum. Türk Milleti’nin feraseti bölünemeyecek bütünlüğü ve kardeşliği tüm zorluklara göğüs gerecek ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasındaki en büyük gücü olacaktır.
Kastamonu Belediyesi olarak yeni yılda da üretmeye, üretime destek olmaya, ortak akıl ile şehrimizi yönetmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında hedeflerimize omuz omuza koşar adım ilerleyeceğiz.
Zor dönemlerden geçtiğimiz sürede şehrimize öz kaynaktan 330 Milyon TL yatırım harcaması yapmanın yanı sıra belediyemizin borç yükünü düşürdüğümüz gibi yeni yılda da daha güçlü şekilde memleketimize hizmet edeceğiz. Öyle ki bugün Kastamonu Belediyesi finansal anlamda şehrimiz ölçeğindeki illere baktığımızda ülkemizin en güçlü belediyelerinden biridir ve tüm borçlarını karşılayacak güçtedir. Bizler önce ülkem ve milletim diyerek çıktığımız yolda üretken belediyecilik hedefiyle 2023 yılında da eksiklikleri hızla gidermeye siz kıymetli hemşehrilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.
Bakanlıklarımız ile bugüne kadar yaptığımız ortak çalışmalar neticesinde şehrimize 800 Milyon TL’lik yatırım katkısı sağladığımız gibi önümüzdeki süreçte de ilimizin gelişimi, hemşehrilerimizin refahı için her türlü girişimde bulunacak ve değerlerimize değer katmayı sürdüreceğiz.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının ülkemizin şahlanış yılı olacağına inanıyor, birlikteliğimizin dünden daha kuvvetli olacağını biliyorum.
2023 yılında da şehrimizin değerlerine değer katmak adına her türlü adımı atmaya devam edeceğiz. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl geçirmenizi diler saygılarımı sunarım.