haberler

Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

“Türk milleti denilince akıllara iman, irfan, kahramanlık, vatanseverlik gelir. Bu vasıfların süsü ve tacı da, tarihe altın harflerle yazılan destanlardır, zaferlerdir. 30 Ağustos şanlı tarihimizde kutlu ve mukaddes bir mücadelenin adıdır. 30 Ağustos Zaferi, Türk ordusunun milletiyle tam olarak birleşmesinin ve bütünleşmesinin eseri olarak hepimizin haklı gururudur.

100  yıl önce Kahraman Türk ordusunun cesareti ve kahramanlığı ile aziz milletimizin vatan sevdası sayesinde Dumlupınar’da yazılan destan, hürriyet ve istiklalimizin ilelebet müdafaa ve muhafaza edileceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur. Yok oldu denilen bir milletin, düşman postalı altında yaşamaktansa ölmeyi şeref bilerek çıktığı kutlu mücadelede kazandığı zafer yüz yıllar geçse de unutulmayacaktır. Türk Milleti’nin bir ve beraber olduğunda başaramayacağı hiçbir şey yoktur, aşamayacağı engel yoktur, çözemeyeceği sorun yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın ve milletimizin bağımsızlığını bütün dünyaya haykıracağımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100’üncü yılını en kalbi duygularımla kutluyorum. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmetle anıyorum, manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad olsun.