haberler

Belediye Başkanımız Sayın Hasan Baltacı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesinin 105’inci yılında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı gurur, coşku ve heyecanla kutluyor, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına umutla bakıyoruz.

Öncelikle başta cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan kılmak için canlarını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı bir kere daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Sevgili gençler,

Unutmayın. Atatürk sizlere bir bayram değil, umudu emanet etti.

Onun için 19 Mayıs o en karanlık günde bile inancını yitirmeyen kahramanların adını koyduğu umut bayramıdır.

O umut ki; En zor gününüzde dahi yolunuzu bulmanızı sağlayacak ışık, düştüğünüzde ayağa kaldıracak bir dost elidir.

Cumhuriyet şehri Yuvamız Kastamonu’da bugün bizlere ve gençlerimize düşen en büyük görev, Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan yürümektir.

Sizlere söz veriyorum; Cumhuriyet’in ikinci yüzyılı, Atatürk’ün sizlere armağan ettiği o umudu sadece kendiniz için değil, sizden sonraki kuşaklar için de büyüttüğünüz bir yüzyıl olacak.

Kıymetli gençler,

Bizim yerel yöneticiler olarak en büyük ödevimiz ise sizlere kötülüklerin değil, iyiliklerin buluştuğu şehirler armağan etmektir.

Onun için attığımız her adımda, yaptığımız her icraatta geleceğimizin teminatı olan, Atatürk’ün ‘bütün ümidim’ diyerek cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizi yani sizleri düşünüyor, yalnızca sizin için mücadele ediyoruz.

Sizlere söz veriyorum; eğitimden kültüre sanattan spora özgürce vakit geçirebileceğiniz bir Kastamonu’yu hep birlikte inşa edeceğiz. Dayanışmayı büyütecek, ortak akıl ile ilimize ve ülkemize değer katacak projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz.

Biliyorum ki; aydınlık yarınlara ancak sizlerle birlikte yürüyebiliriz. Sizlere inancım ve güvenim tam. Bu yolda sizlerde gücünüze inanın ve asla pes etmeyin.

Bayramınız kutlu olsun…