haberler

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Akıllı Şehirler Ve Belediyeler Toplantısına Katıldı

‘Akıllı Şehir Kastamonu’ projesine büyük önem veren ve bu kapsamda çalışmalarını yoğun bir mesai ile sürdüren Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Ankara ATO Congresium’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım sağladığı Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen programa Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ile birlikte Belediyemiz Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Müdürlüğü personelleri de katılırken katılımcı diğer belediyeler ile belediyemiz arasında bilgi paylaşımı ve ortak iş birliği çalışmaları başlatıldı.

Güneş Enerji Santrali Projesi, Elektrikli Şarj İstasyonları Projesi ve ücretsiz WİFİ hizmeti gibi Akıllı Şehir Kastamonu projesinin temelini oluşturan çalışmaları daha öncesinde kamuoyuyla paylaşan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, yıl içerisinde fiber optik kablo altyapısını da tamamlayarak akıllı şehir hedefinde hızlı bir şekilde yol almak istediklerini ifade etti.