haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Vakıflar Haftası Mesajı

Vakıflarımız şefkat, merhamet ve dayanışmanın en güzel şekilde aktarılmasının temel taşıdır.

Toplumsal ilişkilerde yardımlaşma ve dayanışma ruhunun güçlendirilmesi ve sosyal sermayenin artırılabilmesi için inşa edilen vakıflar geçmişten günümüze, gündelik hayatın vazgeçilmez toplumsal kurumlarından birisi olmuştur. Vakıf kurumu, söz konusu duygu ve düşünceler ekseninde yüzyıllar önce insan odaklı hizmet anlayışını geliştirmiş ve “alan el” ile “veren eli” buluşturan bir medeniyet örneği oluşturmuştur.

Vakıflar yüzyıllar boyunca özellikle barınma, eğitim, sağlık hizmetleri başta olmak üzere sosyal dayanışmayı güçlendiren, toplumsal ihtiyaçları karşılayan ve diğer yandan taraflara doğrudan ya da dolaylı olarak ekonomik etkileri olan faaliyetleri devam ettirmişlerdir.

Vakıflarımız, geleneğimizin, geçmişimizin yansıması olan gelecek kuşaklara aktaracağımız medeniyet köprüsüdür. Karşılık beklemeden iyilik yapan, insanlığın mutluluğu için çalışan tüm vakıflarımızın ve vakıfların yaşatılmasını, sosyal ve kültürel hayata kazandırılmasını destekleyen tüm hayır sever kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, vakıf bilincini gelecek nesillere aktarmak dileklerimle Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.