haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Ülkücü Şehit Yusuf İmamoğlu’nu Anma Mesajı

Ülkücü hareketin mazisi şan ve şeref dolu hikayelerle doludur. Bu hikayelerden biri de yiğitliği, gözü pekliği ve komandoluğuyla tanınmış Yusuf İmamoğlu’na aittir. İmamoğlu, 8 Haziran 1970 günü komünistlerin işgali altında bulunan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin koridorlarında silahlı kızıl bir çetenin saldırısı sonucu aldığı kurşun yaralarıyla şehit düşmüş bir neferdir.

Azimle okuyup, şerefiyle davasını savunan, vatanına milletine hayırlı bir fert olma yolunda geleceğini bin bir zorluklarla kurmaya çalışan yiğit şehidimiz İmamoğlu’nun yapılan otopsi raporundan 24 saattir yemek yemediği ortaya çıkmıştır. Cebinden ise 35 kuruş para… O bir halk çocuğuydu ve halkı, milleti ve ülküsü için canını feda etmişti.

Biszim tarih sayfalarımızda ülkemizde kızıl rüzgarların estiği, memleketin sokak ve caddelerinin zapt edildiği bir iklimde; ülkücü hareket milli bir irade ile safını Türk milletinden yana koymuş, tavrını Türk milleti adına göstermiştir. Ülkücü gençler, bu milli tavrı ‘’faşizm’’ olarak adlandıranlara aldırmadan; vatanın temiz çehresinde aydınlık bir geleceğin hayalini kurarak mücadele meydanına atılmışlardır.

Minnetle, niyazla, duayla andığımız Ülkücü şehidimiz Yusuf İmamoğlu ve şehitlerimizin her biri bizim inanç ve ilham kaynağımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, en başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey olmak üzere, Türk milletinin varlığı ve devamlılığı için; Hakk’a ulaşan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun.