haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, bizi biz yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebze de olsa unutturmakta, umudumuzu yeşertmektedir. Bu yıl da pandemi koşulları sebebiyle böyle özel günleri sevdiklerimizden uzakta, dijital ortamlar aracılığıyla yaşamanın burukluğunu taşısak da bu günlerin geçici olduğunu biliyor, sağlığımız için tüm kurallara uyma bilinciyle hareket ediyoruz.

 Böylesi zor şartlarda birazcık buruk olsa da rahmet ve bereketin sembolü olan Ramazan ayını idrak ettik. Bir ay boyunca dayanışma ve yardımlaşmayı Ramazan ayının bereketi ile yaşamaya çalıştık. Her zamankinden çok beraber olmaya, yüz yüze sohbet etmeye ve kucaklaşmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, fiziksel olarak uzak olsak da gönüllerimiz hep bir oldu.

Bir ay boyunca Cenabı Allah’ın rızasını kazanmak için tutulan oruçlardan sonra, bayram günlerine kavuşmanın, büyük onur ve mutluluğu içindeyiz. Mübarek Ramazan Bayramı’nın size ve ailenize bolluk, bereket ve sağlık, İslam âlemi ve yüce Türk milletine barış, huzur ve kardeşlik getirmesini dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle Türk ve İslam coğrafyasının mübarek Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyor, Cenabı Allah’tan hayırlara vesile olmasını diliyorum.