haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Kan Haftası Mesajı

Kaynağı yalnızca insan olan ve temini ancak gönüllük esasına dayanan kan bağışının hayati önemi oldukça fazladır. Bir ünite kanın üç hayat kurtardığı ve acil değil sürekli ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle birlikte halkımızı düzenli kan bağışı yapmaya davet ediyoruz ve kan bağışının can bağışı olduğunu vurguluyoruz.

Bu bilincin uyanmasında en büyük katkıyı sağlayan Türk Kızılayı, Cumhuriyet tarihimizde gerçekleştirdiği hayati işlevler ve görevler ile bizleri onurlandıran ve gurur veren önemli bir kuruluşumuzdur. Amacı insanlara yardım etmek olan Kızılay, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, bizler adına felakete uğrayan bölgeye yardım elinin uzatılması görevini üstlenir. Kurulduğu günden bu yana toplumumuzu kan vermeye teşvik etmek ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta büyük rol oynamıştır. Türk Kızılay’ın düzenlediği kampanyaların oldukça önemli ve faydalı olduğuna inanıyoruz.

Covid-19 nedeniyle kan veren vatandaşlarımızın sayısının azalması ülkemizdeki kan stoklarının düşmesine neden olmuştur. Kan stoklarının yeterli seviyede tutmamız gerekiyor. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Türk Kızılay’ının her zaman yanındayız. Bu her şeyden önce bizim vatandaşlık görevimiz.

Bizler toplum olarak birbirinin derdiyle dertlenebilen, bağları kuvvetli bir yapıya sahibiz. Verdiğimiz bir ünite kanla, can olabilirsek ne mutlu bize. Çünkü yardımsever olmak bizim toplumumuzun kanında var. Bu vesileyle Kızılay’da gece gündüz demeden çalışan, bu işe gönül veren arkadaşlarımıza emekleri için şükranlarımızı sunuyoruz.