haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Kadir Gecesi Mesajı

İbadetle geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın sonuna yaklaşırken Allah’ın bin aydan daha hayırlı kıldığı, sema kapılarının açıldığı, açılan ellerin geri çevrilmediği, dua ve tövbelerin kabul edildiği, tan yeri ağarana kadar bütün meleklerin yeryüzüne indiği mübarek Kadir Gecesi’ne ulaşmanın derin mutluluğunu yaşamaktayız.

Bu gece tanyerinin ağarmasına kadar esenliktir, her türlü kötülükten uzaktır. O gece öyle bir gecedir ki Kur’an âyetleri Hz. Muhammed’in (s.a.v) kalbine, Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne inmeye başladığı gecedir.

Bu gece dargınlıklara, kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak için de bize önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Birbirimize, ailemize, sevdiklerimize sımsıkı sarılalım.

Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm dualar diliyorum ki ailelerimizin, milletimizin, ülkemizin sağlığı ve huzuru adına kabul olur. Bu çok özel olan günlerde yardıma muhtaç herkesin elinden tutmak, öte yandan ülkemizdeki mağdurların haklarına sahip çıkmak Kadir Gecesi`nin bizlere yüklediği sorumluluklardandır.

Bu duygu ve düşüncelerle İslâm’da en kutsal ve faziletli gece olarak bilinen ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin milletimize, İslâm âlemine ve bütün insanlığa hayır, huzur ve barış vesilesi olmasını temenni ediyor, Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyorum.