haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Jandarma Teşkilatı Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması için büyük bir inançla, vatan ve millet sevgisiyle fedakârca görev yapan Jandarma Teşkilatımızın 182. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içindeyiz.

Devletimizden ve milletimizden aldığı güçle, 182 yıllık tecrübesi ve donanımı sayesinde ülkemizin iç ve dış güvenliğinin sağlanmasında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımız ile büyük bir iş birliği ile her geçen gün gelişen son teknolojik savunma araçlarıyla kendini yenileyerek büyük başarılara imza atan Türk Jandarma Teşkilatımız, ülkemizin savunmasında ve asayişin sağlanmasında gösterdiği emek, gayret ve başarılar ile her daim milletimizin güven kaynağı olmuştur.

Yurdumuzun her bir bölgesinde milletimizle iç içe ve büyük bir sevgi, özveri bağıyla görev yapmakta olan Jandarma Teşkilatımız ‘’önce insan’’ diyerek ve ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’ anlayışı ile, milletimizin hak ve özgürlüklerini gözeten, huzur ve refah düzeyi yüksek bir yurt ortamı yaratma bilinciyle varlığını sürdürmektedir.

Halkımızın güvenliğini sağlamada ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumada görev alan ve bu görevi gece gündüz demeden büyük fedakârlıklarla yerine getiren tüm emniyet güçlerimize ve Türk Jandarma Teşkilatımıza minnet dolu duygularımı iletiyor ve kuruluşunun 182. yıl dönümünü onur ve gurur ile kutluyorum.