haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Hemşireler Haftası Mesajı

Sağlık, yaşamımız boyunca sahip olabileceğimiz en değerli ve vazgeçilmez temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan, ülkemizin her köşesinde önce insan sağlığı diyerek görevlerinin kutsallığının bilincinde fedakârca çalışan hemşirelerimiz, her zaman sabırlı, merhametli ve güler yüzleriyle sağlık sektörümüzün olmazsa olmazları arasındadır.

Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı mücadelemizde, kutsal bir görev üstlen hemşirelerimizin emeği çok büyüktür. Gece gündüz göz etmeden, ailelerinden ve kendi sağlıklarından büyük bir fedakârlık göstererek çalışan hemşirelerimizin haklarını ödeyemeyiz. Bizler de bu fedakârca çalışma anlayışının bilincinde olup hem bireysel sağlığımızı hem de toplum sağlığını korumak adına Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan önemlere büyük bir hassasiyetle yaklaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm bu zorluklara rağmen sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde aktif rol oynayan, fedakârca görevlerini yapan hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutluyor, verdikleri hizmetleri insan sevgisiyle, hoşgörüyle ve sabırla yerine getirdikleri için minnetlerimizi iletiyoruz. Bizler de Kastamonu Belediyesi olarak sağlık bilincinin yaygınlaşması ve tüm sağlık çalışanlarımızın uygun çalışma ortamlarında hizmetlerini yerine getirebilmeleri için çalışmalar yapıyor, herkesi sağlık kurallarına özen göstermeye ve sağlık çalışanlarına karşı özverili davranmaya davet ediyoruz.