haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Engelliler Haftası Mesajı

Engellilik, yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve onların ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren bir konudur. Engellilerimizin yaşamlarındaki tüm engellerin kaldırılması ve onlara her alanda fırsat eşitliği sağlanması önemli bir toplumsal ihtiyaçtır. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken haftalardan biridir.

Yalnızca bu haftada değil hayatımınız her anında ve her alanında, toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirmek ve bu sorunlara çözüm bulmak hepimizin görevidir. Hayata onların penceresinden bakmak, farkındalık oluşturmak bu görevi yerine getirmede büyük rol oynamaktadır.

Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle, vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak adına üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız.

Kastamonu Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza istihdam alanları yaratmak ve sosyal hayata katılmalarını sağlamak için çeşitli projeler geliştirmekteyiz. Sevgili hemşerilerimizi de aynı duyar ile davranmaya ve engelli vatandaşlarımızın sorunları paylaşıp, destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki hepimiz, her an birer engelli adayıyız.

Yalnızca bir gün veya bir hafta değil her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıp, hayattaki azim ve sabırlarıyla hepimizin örnek alması gereken tüm engelli bireylerimize ve onların fedakâr ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.