haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Babalar Günü Mesajı

Babalarımız hayat boyunca bizlere zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı, yaşamın değerini ve anlamını öğreten, bizi koruyan ve kollayan en değerli varlıklarımızdır. Hayatı boyunca hiçbir karşılık beklemeden varlıklarıyla bize gücünü, kuvvetini, şefkatini ve sevgisini veren babalarımız, çocuklarının yaşamlarının en anında sırtını yaslayabileceği ve her daim güven duyabilecekleri bir değeri kazandıran ve yeri asla doldurulamayacak kişilerdir.

Onların bu hayattaki en büyük gayesi, çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayabilmek, onların başarılılarıyla onur duymak, vatana ve millete faydalı olduklarına şahitlik etmektir. Hayattaki en büyük dayanağımız olan babalarımız, yılda yalnızca bir gün değil, her an saygıyla ve sevgiyle anılmalıdır.

Hayatın bana en büyük hediyelerinden biri; babamın yaşamımın her anında yanımda olduğunu bilmek ve hissetmek, varlığının gücüyle ve desteğiyle bugünlere gelmek olmuştur. Ve Rabbim bu büyük hediyeyi bana iki tane evlatla babalığı tattırarak da taçlandırmıştır. Bir baba olarak biliyorum ki hayatın gayesi ve önemi onlara iyi bir gelecek bırakmaktır. Ve bunu yaparken de hiçbir karşılık beklememektir.

Tabii babalık hissiyatı ve içgüdüsü yalnızca evlat edinilerek kazanılan bir duygu değildir. Doğaya, hayvana, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan her varlığa sahip çıkmak ve onu korumak istemektir.

Bu güzel günde, hayatı boyunca kendisini ailesine adayan ve karşılıksız sevginin simgesi olan, bize her zaman doğruyu gösteren, yaşam ormanlarımızın ulu çınarları tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu yarınlar dilerim.