haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Açıksöz Gazetesi Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Milli Mücadele’nin gür sesi olan, Türk Basın tarihine adını altın harflerle yazdıran Açıksöz Gazetesi’nin 103’üncü kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Devletine, bayrağına ve milletine bağlılığı İstiklale olan inancıyla 15 Haziran 1919’da yayın hayatına başlayan Açıksöz Gazetesi, Milli Mücadele’yi halka duyurmak adına çok önemli bir görev yürütmüştür. Büyük bir azim ve cesaret ile gerçekleştirilen bu yayımlar halkın Milli Mücadele’ye sahip çıkmasında büyük önem taşımıştır.

Bu şerefli görevi hakkıyla yerine getiren Açıksöz Gazetesi, Kastamonu’muzun gurur nişanesidir. Vatanımızın çok zor sınavlardan geçtiği yıllarda Kastamonu’muzun verdiği şanlı var oluş mücadelesi, bizler için daima bir övünç kaynağıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Açıksöz Gazetesi’nin 103. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Bu kıymetli gazetenin kurucuları değerli Hüsnü Açıksöz, Ahmed Hamdi Çelen ve Tahir Karauğuz başta olmak üzere Millî Mücadele’ye emek ve destek vermiş tüm kahramanlarımızı ve canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.