haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun Abdurrahmanpaşa Lisesi Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Kuruluşundan bugüne geçen 138 yılda tarihi onur ve şerefle dolu, Anadolu’nun ilk devlet lisesi, irfan meşalemiz Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin kuruluşunu en kalbi duygularımla kutluyorum. Kuruluşundan bugüne okulumuz için çalışan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Mücadelesi’nde hamuru milli şuur ile yoğurulmuş halkın asil öğrencileri Abdurruhmanpaşa Lisesi’nin sıralarından cepheye koşmuşlardır. Lisemiz bu dönemlerde mezun veremese de nice kahramanıyla ülkesine can olmuştur. Yine lisemiz ülkemize ve milletimize önemli katkılar sağlayan birçok ismin yetişmesine de vesile olmuştur. Öyle ki Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin bir parçası olabilmek her daim onur ve gurur kaynağıdır.

Önce ülkem ve milletim anlayışıyla kuruluşundan bugüne eğitimini aralıksız sürdüren irfan meşalemize emek vermiş ve Rahmet-i Rahman’a kavuşmuş olan idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi minnet ile yad ediyor, Cenabıhak’tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 1885 yılından günümüze şehrimizden ülkemize ışık saçan Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 138’incı yılını kutluyorum.