haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 5 Mayıs Hıdırellez Mesajı

 Hızır Aleyhisselam ile İlyas Peygamberin yeryüzünde buluşma günü olarak kabul edilen, yaşama sevinci ile bahar günlerinin habercisi “Hıdırellez” gününe hep birlikte kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hoşgörü ve yardımlaşma anlayışı üzerine kurulu olan Hıdırellez; dil, din ve ırk ayrımı yapmadan farklı kültürlerin bir arada kutladığı, geçmişle geleceğimiz arasında köprü görevi gören gelecek nesillere aktarılarak yaşatılması gereken en önemli miraslardan birisidir.

Kültürümüzü oluşturan örf, adet ve geleneklerimiz hayatın vazgeçilmez unsurları olduğu gibi bu değerlerimiz birlik ve beraberliğimize güç katmaktadır. Milletimizin, dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek adına yüzyıllardır kutlamakta olduğu Hıdırellez, vatandaşlarımızın kaynaşmasına ve toplumsal huzurumuzun artmasına vesile olmaktadır.

Her sene ülkemizin dört bir yanında çeşitli etkinlikler ve organizasyonlarla kutlanan Hıdırellez’i geçen sene olduğu gibi bu sene de evlerimizde karşılayacağız. Dileriz ki Covid-19 ile mücadele kapsamında aldığımız önem neticelerini gösterir ve ülkece sağlığımıza kavuştuğumuz Hıdırellezleri tüm halkımızla coşku ve sevinç içinde kutlarız.

Bu güzel ve kutlu günün tüm bereketiyle gelmesini, ettiğiniz tüm duaların ve dilediğiniz dileklerin kabul olmasını, sizlere ve sevdiklerinize huzur, mutluluk ve bol kazanç getirmesini dilerim.

Hıdırellez Bayramı’mız kutlu olsun.