haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen ve vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu zafer Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği, ayağındaki çarığı, torbasındaki azığı paylaştığı, gözünü kırpmadan canını vatanı uğruna feda ettiği bir mücadelenin sonucudur.

Ulusumuzun, Malazgirt Meydan Muharebesi’nden, Kurtuluş Savaşı’na kadar en zor koşullar içinde bile bağımsızlığını korumuş olması, birliğimizin, geleceğimizin ve gücümüzün güvencesidir. Türk ulusunun, ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından biridir.

Bizler her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ecdadımızın emaneti olan cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa etmek üzere canla başla çalışıyor, belirlenmiş olan hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerliyoruz. Milletimizin dün olduğu gibi bugün de devletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için her türlü fedakârlığı göstereceğine inanıyorum.

Bu cennet vatanı bizlere yurt eden, bu uğurda büyük bir mücadele sergileyip 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyor, kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.