haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türk Milleti’nin kahramanlık destanının nişanesi olan Cumhuriyet’imizin 97’nci yıl dönümünü hep birlikte coşkuyla kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Türk Milleti kendisini bataklığa çekmek isteyen düşmanlarının oluşturduğu emperyalist çemberi yarıp dağıtmıştır. Türkiye Cumhuriyeti; muhteşem fedakarlıklarla, savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz adanmış ve anıtlaşmış yüreklerle vücut bulmuştur. Türk Milleti sonsuza denk payidar kalacaktır. Çünkü, Cumhuriyet ruhu aziz milletimizde canlı ve diridir. Türk gençliğinin her zorluğu aşacağı kudret ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Damarlarındaki asil kanda’ mevcuttur.

Cumhuriyeti’mizin bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar yaşatmak en önemli sorumluluğumuzdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyerek en büyük eseri Cumhuriyet’imizi akılla, bilimle ve büyük bir kararlılıkla sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız.

Milletimizin birlik ve bütünlüğü karşısında hain planlar ve karanlık güçler Cumhuriyetimize zarar veremeyecek, Türk Milleti’nin güçlü iradesi karşısında tutunamayacaktır.

Cumhuriyetimize can veren ruh, bugün Karabağ’da işgalcilerden mukaddes topraklarını temizlemek isteyen kardeşlerimizde de mevcuttur. İnanıyorum ki Azerbaycan, mukaddes yolda muzaffer olacaktır. Karabağ’ın eli kanlı katillerden kurtuluşu yakındır.

Büyük mücadelelerle kazanılmış Cumhuriyetin gurur ve onur gününün büyük bir coşku ile kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.