haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Büyük bir mücadele göstererek kazanmış olduğumuz İstiklâl Savaşı’mızı eşsiz kalemi ile ebedileştiren fikir ve edebiyat insanı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, memleketimizin en güçlü kalemlerinden biri olmuş, yurdumuzda yaşanan zor şartlar içerisinde, umudunu kaybetmeden, bu dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına ömrünü adamıştır.

Arkasında bıraktığı Safahat’ıyla ve makaleleriyle, şair ve düşünce insanı olarak yolumuzu aydınlatan Mehmet Akif Ersoy, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava insanı olmuştur. ‘’Allah, bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın’’ diyerek de İstiklâl mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.

Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif Ersoy; vatan, millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini korumaya devam edecektir. Türk edebiyatında yeni bir çığır açan, fikir hayatımızda derin izler bırakan, milli hafızalara istiklalin kalemi olarak kazınan millî şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 85. yıl dönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.