haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 25 Kasım Alparslan Türkeş’in Doğum Günü Mesajı

4 Nisan 1997’de geçirdiği kalp krizi sonucu Ankara’da gözlerini hayata yuman merhum liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in 104. doğum gününü onun idealleri ışığında kutluyoruz.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş, seksen yıllık ömrü boyunca hayatını ülkesine, milletinin bekasına ve devamlılığına adayan örnek bir devlet adamıdır. Çizdiği yolda kararlı, istikrarlı ve doğru inançlı bir politika sergileyen Başbuğumuzun vefatıyla, milletimiz hakikatli bir devlet adamını daha kaybetmiştir.

Hiçbir zorluğa teslim olmadan, inanç ve azimle yürüttüğü büyük mücadele sonunda Milliyetçi Hareket Partisi’ni üç hilalli sembolüne kavuşturmuştur. Her birini kendi evladı olarak gördüğü vatansever Türk gençliğini de Ülkü Ocakları çatısı altında toplayarak, onlara kılavuzluk etmiştir. Başbuğumuz öncülüğünde başlayan bu uzun yolculuk, aşama aşama köklenerek bugün vazgeçilmez bir siyasi hareket haline gelmiştir. Başbuğumuzun liderliği ile geçen mücadelemizin zorlu yıllarında ülkemiz için çekilen çile ve yaşanan meşakkat; toprağa düşen şehitlerle dolu bir onurlu mücadeleye dönüşmüştür.

Türk milliyetçiliği yine Başbuğumuzun öngörüleri ile siyasallaşmaya başlamış, milletimizin tertemiz vicdanında ve ülkücü gençlerimizin gönlünde tutunabilmiştir. Türk milliyetçileri, onun liderliği ile kendilerine dayatılan sınırlı bir siyasal hareket alanını, yürekli ve akıllı bir siyasi mücadele ile bugüne kadar uzanan çizgide kırılma olmaksızın sürekli genişletmesini bilmişlerdir.

Başbuğumuz, yürekten bağlı olan Türklük sevdası uğruna, her türlü meşakkati göze alan ve yaşayan, çelikten iradesi ve sarsılmaz azmi ile hiçbir tereddüt belirtisi göstermeyen tam bir inanç timsalidir. Ülkemizin milli menfaatleri söz konusu olduğu takdirde; siyaset üstü düşünme yetisini ortaya koymuş ve fedakârlıklardan çekinmemiştir.

Bugün bizler; milli sorunlar karşısında sağduyulu, gerçekçi ve tutarlı davranabiliyorsak, hiç şüphe yok ki liderimizin öğretilerindendir. Bizler de; mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe ‘’önce ülkem ve milletim’’ diyerek, Türk milletinin yüceltilmesi konusunda yaptığı önemli çalışmaların ışığında milletimize hizmet ediyoruz.

Ülküsü ve fikirleri her zaman ışık olmuş büyük mücadele ve devlet adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i doğumunun 104. yılından saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.