haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Bakanlar Kurulu tarafından kendisine verilen Başöğretmen unvanını 24 Kasım 1928 tarihinde kabul etmesiyle her yıl bugünü Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.

Öğretmenlerimiz; hayatın merkezine insanı koyan, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma  yolunun insandan geçtiğini bilen, insanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren, geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden ve aydınlık yarınların kapılarını aralayan anahtarlardır. Gelecek ümidimizin, milli ve manevi değerlerimizin, benliğimizin, kimliğimizin ve sahip olduğumuz zenginliklerin yarınlara aktarılmasını sağlayan köprülerimizdir.

Öğretmenlerimiz gelişen ve değişen dünyamızda, yenilikleri her daim takip eden, çağı yakalayan ve bu yeniliklere açık yapısıyla kendini geliştiren varlıklardır. Bu doğrultuda çocuklarımız da dünyamızdaki gelişmelere ve yeniliklere entegre olmuş bir eğitim alarak yetişmektedirler. Bugün bizlerin de görevi eğitimcilerimize çağın yeniliklerini takip eden eğitim ortamlarını oluşturmak ve onların çağdaş adımlarını desteklemektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere çağdaş toplum yolundaki rehberlerimiz olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.