haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli iradenin, yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünde, geleceğimizin teminatı çocuklarımız başta olmak üzere tüm milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten armağan olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu kadim vatan için can veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. Yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapılarının ilk açtığı gün olması sebebiyle 23 Nisan’ı Dünya çocuklarına armağan ederek Dünya’da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Yarınımızın en büyük güvencesi olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak yetişmesi için ve çocuklarımızın barış ve huzur içinde yaşayacağı bir ülke bırakmak için çalışmaktan bir an bile vazgeçmeyeceğiz.
Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgi, barış ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ederim.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın tedbirleri nedeni ile bir nebze de olsa buruk ve sessiz kutlayacağımız bu bayram vesilesiyle; bu kadim ve güzel vatanı kurarak bizlere emanet eden başta büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum…