haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 103’üncü yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 103 yıl önce “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek çıkılan bu yolda hedefimiz olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için topyekun mücadelemizi sürdürmekteyiz. 23 Nisan 1920’de yakılan meşale ülkemizin ufkunu aydınlatmaya devam etmektedir. Tüm engelleme girişimlerine rağmen Türkiye büyümeye devam edecek, istikbali daima aydınlık olacaktır. Buna inancım tamdır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı eşi benzeri olmayan bir bayramdır. Atamızın çocuklarımıza verdiği değeri ve önemi gösteren bayramımız bizlerin övünç kaynağıdır.

Bugünün küçükleri olan çocuklarımız, İstiklalin şehri Kastamonu’da kalplerinde vatan ve millet sevgisiyle büyüyor, görev ve sorumluluk bilinciyle yetişiyor.  Öyle ki geçtiğimiz günlerde kuruluşunun 138’inci yılını kutladığımız Abdurrahmanpaşa Lisemiz öğrencilerinin Çanakkale ve Kurtuluş Mücadelesi’ndeki ruhu şehrimizde dün gibi canlı ve diridir. O ruh nesilden nesile geçerek Kastamonu’nun temelini oluşturmaktadır. Halime Çavuşlar, Şerife Bacılar ve nice isimli isimsiz kahramanımız bu ruhun nesillerce süreceğinin nişanesidir.  İşte bu denli diri olan kurtuluşun ruhuyla yetişen çocuklarımız gelecekte toplumumuzun her alanına öncülük edecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine mutlaka ulaştıracaklardır.

Sevgili çocuklar, bayram sevincinizi sizlerle birlikte yaşıyoruz. Sizlere her daim güveniyor ve inanıyoruz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Her günü bayram olan bir il ve ülke için bizler var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah sizlere çok daha güçlü bir Kastamonu ve Türkiye bırakacağız. Nice bayramları birliktelik, sevgi ve coşkuyla kutlayacağız.

Sözlerime son vermeden önce bu mukaddes toprakları bizlere yurt yapan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize Cenabıhak’tan rahmet diliyorum. Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinin daim olmasını niyaz ediyorum. Ne Mutlu Türk’üm diyene.