haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

Tarih boyunca nice zaferler elde eden şanlı ecdadımız hiçbir esarete boyun eğmemiş, verdiği tüm mücadelelerden alnının akıyla çıkmayı başarmıştır. Çanakkale’de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” sözü; geri dönmemek pahasına varoluş mücadelesi veren aziz milletimizin kurtuluş destanının başlangıcı olmuştur. Seyit Onbaşı, Mehmet Çavuş ve nice kahramanlarımızın her biri gurur nişanemizdir.

Binlerce yıllık mazisinden güç alan büyük Türk Milleti olarak, atalarımızın kanlarıyla vatan kılınmış bu topraklarda ebediyete kadar varlığımızı sürdüreceğiz. Nice zorluk ve imkânsızlıklarla kazanılan kutsal mirasımıza sahip çıkmak, Türk Milleti’nin her bir ferdinin asli görevidir.

Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.

Çanakkale Zaferi, büyük Türk Milleti’nin dirilişini destanlaştırdığı günün ismidir.

Çanakkale Zaferi’nde Kastamonu’nun yeri ayrıdır. Bu mukaddes mücadelede en fazla şehit veren illerin başında gelen şehrimiz yediden yetmişe cepheye koşarak vatanseverliğini yedi cihana ispatlamıştır. Şehitler Diyarı olan şehrimizde ecdadın o asil ruhu halen daha dün gibi canlı ve diridir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklalimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.