haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 14 Mayıs Eczacılar Günü Mesajı

Sağlık zincirimizdeki ayrılmaz halkalardan birisi olan eczacılarımız, vatandaşlarımızın sağlık hizmetini almalarında çok önemli bir görevi üstlenmektedirler. Ülkemizde, eczacılık öğretimine başlanmasının yıl dönümü olan 14 Mayıs tarihi, 1968 yılından beri “Eczacılık Günü” olarak kutlanmaktadır.

Eczacılık, insanlık tarihi boyunca varlığını ve işlevselliğini koruyan, toplumların yaşamlarındaki önemini hiç yitirmeyen mesleklerden biridir. Eczacılar, dün olduğu gibi bugün de toplumsal yaşam içindeki vazgeçilmezliğini sürdürmektedir.

Sağlık sektörünün daha çok önem kazandığı ve özveri istediği günümüz koşullarında, gece gündüz demeden ilacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her safhada yüksek görev bilinci ve hassasiyeti ile mesleklerini yürüten eczacılarımız, herkesin kolay ulaşabileceği en yakın sağlık danışmanı olarak, hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadırlar.

Toplum sağlığına gönülden hizmet eden, vatandaşlarımızın sağlık danışmanı olan, hastalarını bilgilendirme, yönlendirme ve sağlık sisteminin etkin bir şekilde işlemesi amacıyla gecesini gündüzüne katan, değerli eczacılarımızın 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutluyorum.