haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajı

Türk milleti için emek ve alın teri her zaman yüce bir değer olmuştur. Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllardan bu yana üretip gelişmek ve ekonomik bağımsızlığımızı kazanmak öncül hedefimiz olmuştur. İşleyen demir ışıldar anlayışı toplumumuzun her kesimine işlemiş ve milli sermayemizi kalkındırmak adına birçok büyük girişimlerde bulunulmuştur. Bu sermayeye alın terleri ile katkıda bulunan işçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm ülkede birliğin, beraberliğin, dayanışmanın ve kardeşliğin günü olmalıdır. Bu bayramın adında da ifade edildiği gibi bayram havasında kutlanarak, toplumsal barışa, insanlar arasındaki iş birliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışma anlayışının geliştirilmesine fırsat ve vesile olmasını diliyorum.

Biz ki, ‘’İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz’’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz. Bu anlayışla bugüne kadar Kastamonu Belediyesi olarak çalışanlarımızın her zaman yanında olduk. Çünkü bizler insanına değer veren, emeğe sonsuz saygı duyan ve alın terini kutsal sayan bir milletin evlatlarıyız.

Ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle lokomotif güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günü birlik ve dayanışma ruhu içerisinde geçirmelerini temenni ediyoruz.