haberler

Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu: “İtfaiye, Sürekli Teyakkuz Halinde Olunması Gereken Bir Birim”

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret ederek personellerimizin Yangından Korunma ve İtfaiye Haftalarını tebrik etti.

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan Yangından Korunma ve İtfaiye Haftası dolayısıyla Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu, İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Personellerimizin haftasını tebrik eden Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu konuşmasında ise; “ İtfaiyecilik mesleği en zor meslek dallarından bir tanesi. Öncelikle işlerinizde kolaylıklar diliyorum. Belediyeler Birliği’nden de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da bazı taleplerde bulunduk ekipman konusunda. İnşallah onlar da gelirse çok daha güçlü bir itfaiye ekibimiz olacak. Onun haricinde de şehirdeki en büyük sıkıntılardan bir tanesini geçenlerde de dile getirmiştik. Bu noktada inşallah bir birim de Kuzeykent tarafına kurmamız gerekecek. Çünkü burada ulaşım noktasında bazı sıkıntılar yaşanıyor. İnşallah onu yaparak bu sorunu da çözeriz. Yakında hizmet içi eğitimimiz de başlayacak. Hem biraz daha teknik olarak hem de daha çabukluk açısından. Çünkü bu tarz işlerde saniyelerin bile çok fazla kıymeti var. İnşallah hizmet içi eğitimle de biraz daha hem teknik bilgiye sahip oluruz hem de tecrübe noktasında daha fazla tecrübelenmiş oluruz. Sürekli gerek duyulmasa da sürekli aktif olunması gereken, sürekli teyakkuz halinde olunması gereken bir birim itfaiye. Gelip baktığımda da hep görüyorum. Ekip halinde hazır vaziyetteyiz. İnşallah çok da fazla itfaiyeye ihtiyaç duyulmaz. Geçtiğimiz hafta içinde de bir yangın oldu. Allah beterinden saklasın diyorum. Sizlere de güç kuvvet vermesini temenni ediyorum. Tekrar haftanız kutlu olsun” dedi. Konuşmasının ardından Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu günün anısına hazırlanan hediyeleri de personellerimize takdim etti.

Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu tarafından İtfaiye Müdürlüğümüze gerçekleştirilen ziyarette Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, Belediye Meclis Üyelerimiz ve birim amirlerimiz de yer aldılar. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından sabah erken saatlerde gerçekleştirilen programda Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma merasimi yapıldı. İtfaiye Müdürümüz Mahir Sorkun tarafından yapılan çelenk sunma merasimin ardından itfaiye araçları ve personellerin yer aldığı kortej ile şehir turu da gerçekleştirildi.