haberler

Belediye Başkanı Vidinlioğlu: “Yaraları Birlikte Saracağız”

Kastamonu Belediyesi’nin gıda, hijyen, giysi ve elektronik eşya yardım TIR’ı yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen ve ülkemizi derinden yaralayan deprem afetinin ardından  Kastamonu Belediyesi Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu yardım kampanyası başlattıklarını duyurmuştu. Kısa sürede Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Market Vakfı’nda toplanan gıda, hijyen ve elektronik eşya yardımları hazırlanan TIR ile bölgeye gönderildi.

Kastamonu Belediyesi olarak dün itibariyle bir TIR ve bir transit aracın bölgeye yardım kolilerini taşıdığını ifade eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu “Bir kez daha gördüm ki, geçmişimiz bir, geleceğimiz bir, sevincimiz bir, acımız bir. Yardım kampanyamıza hemşehrilerimiz çok hızlı reaksiyon verdi ve hızla yardımları bölgeye ulaştırmak için adımlar attık. Dün itibariyle de bir TIR ve bir transit aracı bölgeye gönderdik.” dedi.

Geride bırakılan tüm afetlerde olduğu gibi bugünde yaraların hep birlikte olunarak sarılacağını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Deprem bölgesinde şehrimizden giden ekiplerimiz hummalı bir çalışma içerisindeler. Depremzedelere destek olmak için hummalı bir çalışma içerisindeler. Bizlerde burada Kastamonulular olarak kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için çalışıyoruz. El birliğiyle gerekli yardımları göndermeye gayret ediyoruz. Bu doğrultuda yardım kampanyamız devam edecek. Hemşehrilerimden deprem bölgesinde ihtiyaç olan malzemeleri Sosyal Market Vakfımıza bırakmalarını rica ediyorum. Yaraları hep birlikte saracağız. Rabbim daha büyük afetlerden milletimizi ve ülkemizi korusun.” ifadelerini kullandı.