haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Mesajı

3 Mayıs 1944, Türk milliyetçiliğinin inanmış ve adanmış gerçek dava adamlarının elinde yarına ışık tutacak bir meşale misali, Türklük bilincinin tarihi bir abidesi olarak halka mâl olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetin dayanağı Türk topluluğudur.’’ sözleriyle Türk milliyetçiliği fikriyatı, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran yüksek fikrin de temelini oluşturmuştur. Türk gençliğinin mücadele azmi, milli varlığa ve değerlere sahip çıkma bilinci, Türk Milliyetçiliğinin siyasi ve sosyal bir harekete dönüşümünün en önemli yapı taşıdır.

Değerli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sözü olan, ‘’Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur.’’ anlayışıyla 10 asırdan fazla bir süre İslam’ın sancaktarlığını yapmış bir milletin ferdi olmaktan onur ve gurur duyuyor, Türklüğün; bir ırkın, bir etnik kökenin adı değil, İslam ile şereflendirilmiş, zulme ve haksızlığa başkaldıran büyük bir milletin adı olduğunu tüm dünyaya duyuruyoruz.

Türk milliyetçiliği, her zaman olduğu gibi Türk Devleti’nin parçalanmasının karşısındaki en büyük güç, en büyük engeldir. Tarihten bugüne millet olarak başımız dik, alnımız ak bir şekilde kendi varlığımızı, kutsal vatanımızın varlığı uğruna düşünmeden feda ettik. Milliyetçilik, aziz milletimizin dünyada hak ettiği yere gelmesi için çalışmak, üretmektir ve bağımsızlığımızı korumak tartışılmaz bir koşuldur.

Türkçülük meşalesinin asırlar boyunca sönmeden gelecek nesillere aynı azim ve kararlılıkla aktarılması gerektiği düşüncesiyle, Türk milliyetçilerinin mücadele tarihine altın harflerle yazılan bu anlamlı günü kutluyor, ’’Bir Türk dünyaya bedeldir.’’ diyen ve ardından gelecek her nesle ‘’Ne mutlu Türk’üm diyene’’ dedirten başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Başbuğ Alparslan Türkeş’i ve zorlu bir dönemde adını tarihe yazdıran bütün dava büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.

3 Mayıs Milliyetçiler Günümüz kutlu olsun.