haberler

Başkan’dan, Cumhurbaşkanı’na Türk Dünyası Günleri Daveti

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, önceki gün Başkent Ankara’da yoğun bir mesai harcadı. Bakanlıklar ile ortak yürütülen çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunan Başkan Vidinlioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a 3-4-5 Haziran’da ilimizde gerçekleştirilecek olan Türk Dünyası Günleri’nin davetiyesini ulaştırdı.

Başkan Vidinlioğlu ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşerek Türk Dünyası Günleri davetiyelerini takdim etti.

22 ülkeden programa katılım sağlanacağını ifade eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “900 yılı aşkın Türk yurdu olan Kastamonumuza yakışır özel bir program hazırladık. Türk otağı olan şehrimizde Türk Dünyası Günleri’ni layıkıyla kutlayacağız. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyefendi İnşallah bu özel günümüz de bizlerle olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri Sayın Emine Erdoğan’a da davetiyelerini ulaştırdım. Yine Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile de görüşerek davetiyelerini takdim ettim. Arzumuz geniş katılımlı bir açılış töreni gerçekleştirmek.

Kastamonu’nun tanıtımı noktasında da bu organizasyonun önemli bir yeri olacak. İlimizde Türk Dünyası Günleri’ni en güzel şekilde kutlamak istiyoruz.” diye konuştu.