haberler

Başkan Vidinlioğlu’ndan Sürprizler Devam Edecek Mesajı

Şehr-i Dilara kulakların pasını sildi, Haylaz ile İbiş çocukların neşesine neşe kattı.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu yarıyıl tatiliyle birlikte sürprizlerini art arda sıralamıştı.

Çocuklara sinema etkinliğiyle başlayan sürprizler Ilgaz gezisiyle devam etmişti. Hafta başında Başkan Vidinlioğlu’nun sosyal medya hesaplarından yarıyıl tatili kapanışının Şehr-i Dilara konseri ve Haylaz ile İbiş çocuk tiyatro gösterisiyle yapılacağı duyurulmuştu.

Başkan Vidinlioğlu, Cumartesi günü düzenlenen konser sonrası yaptığı açıklamada etkinliklerin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini söyledi.

Hafta sonu Şehr-i Dilara konseriyle başladı. Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konserde izleyicilerini sanata doyuran Şehr-i Dilara Müzik Topluluğu adeta kulakların pasını sildi. Konser, Başkan Vidinlioğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından Şehr-i Dilara Müzik Topluluğu’na teşekkürü ve çiçek takdimi ile son buldu.

Tatilin son günü ise çocukları eğlenceye doyurarak noktalandı. Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda Pazar günü 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde sahne alan Haylaz ile İbiş çocuk tiyatrosu çocukların neşesine neşe kattı. İlginin yoğun olduğu tiyatro gösterisi öncesi çocuklar için çeşitli etkinlikler yapıldı.  Başkan Vidinlioğlu, tüm oyunculara ve katılımcılara teşekkür etti. Çocuklar ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Tatili doyasıya yaşayan çocuklar ve aileleri Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na teşekkür etti.

ATATÜRK HEYKELİNE YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYA BAŞKAN VİDİNLİOĞLU’NDAN TEPKİ

Şehr-i Dilara konserinin sonunda Başkan Vidinlioğlu topluluktan 10. Yıl Marşı’nı istedi. Marşı tüm salon ayakta ve büyük bir coşkuyla söyledi. 10. Yıl Marşı’nın okunmasının ardından sahneye çıkan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Samsun’da Milli Mücadele’nin simge eserlerinden olan Onur Anıtı’na yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Konser sonundaki konuşmasında en kısa sürede böyle bir etkinlik daha düzenleneceğini söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Şehr-i Dilara topluluğuna çok teşekkür ediyorum. Son olarak hep bir ağızdan 10’ncu Yıl Marşımızın söylenmesi de çok güzel oldu. Yedi düvelin büyük Gazi’yi, Cumhuriyeti kuran iradeyi hazmedememesini anlayabiliyorum da içimizden gafillerin çıkmasını anlayamıyorum. Aslında bu gafillere söylenecek çok söz var ancak bu gecenin güzelliğine yakışmaz. Yapılan saldırıyı kınıyorum.  Allah onları ıslah etsin ya da bu hainlerin hepsini perişan eylesin.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına ramak kala halen O’nun aydınlattığı yolda yürüyoruz. Muassır medeniyet seviyesine O’nun rehberliğinde O’nun öncülüğünde O’nun fikirleriyle inşallah ulaşacağız. Görüyorum ki gençlerimiz Atalarının izinden yürümeye devam ediyor.  Cumhuriyetimiz var olsun. Varlığımız birliğimiz daim olsun.” dedi.