haberler

Başkan Vidinlioğlu’ndan Azerbaycan’a Destek

Belediye Meclis toplantısının 2. oturumunun açılışında kardeş ülke Azerbaycan’ın bayrağı açıldı

Belediye Meclisi Ekim ayı 2. toplantısı gerçekleştirildi. Meclis oturumunun açılışı öncesinde “Tek Millet, İki Devlet” ilkesinden yola çıkılarak, Ermenistan işgaline karşı kardeş ülke Azerbaycan’ın kahramanca mücadelesine destek amacıyla Azerbaycan Bayrağı açıldı.

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’ndeki işgale karşı verdikleri haklı davalarında Türk Milleti olarak Türkiye olarak her zaman Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu şunları kaydetti;

“Karabağ’da mücadele eden bütün kardeşlerimize Cenabı Allah’tan güç kuvvet niyaz ediyoruz. Kılıçları keskin olsun. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Azerbaycan‘ın çok sıkıntılı günlerden gelip geçtiği dönemde  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’den dinlemiştim; bir kızım olursa ismini Çilem Ay koyacağım demişti. “Çilem” çile çekerek pişen anlamında “Ay”da  hem Türk’lüğün hem de İslam’ın sembolüdür.  Görüyoruz ki yedi düvel bizim karşımızda. Bizim yanımızda olması gerekenler bile mevzubahis biz olduğumuzda ayak diriyorlar ya da karşımızda yer alıyorlar. Onun için Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Küçücük problemlerle birbirimizi üzme kırma zamanı değil. Çünkü bunca yıldır hep dile getirdiğimiz “Turan Eller” hem de her dem mazlumun yanında yer almış bir millet olmamız hasebiyle bütün dünyadaki mazlumların ve soydaşlarımızın hepsinin gözü bizim üzerimizde onun için Türkiye ne kadar güçlü olursa onlar da o kadar umutlarını daha kavi tutacaklar. Onun için bizim bir olmamız bizim bütün olmamız lazım diri kalmamız lazım. Cenabı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum Ebediyete intikal etmiş bütün Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cenabı Allah ordularımızı muzaffer eylesin hem karada hem havada hem denizde inşallah biz de hem maddi hem manevi olarak onların yanındayız.”

AKSAKLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ

Önceki Meclis oturumunda yaşanan aksaklığın tamamen teknik bir sorundan kaynaklandığını belirten Vidinlioğlu şunları ifade etti; “Geçen hafta gerçi bir buçuk yıllık durum değerlendirmesini yaparken dile getirmiştim ama geçen gün ki toplantımızda bir teknik arıza sebebiyle son demde hem benim yaptığım konuşmalar hem de Sayın Sibel Hanım’ın yaptığı konuşma hem de Mehmet Beyin yaptığı konuşmaları ne yazık ki yayına giremedi. Onun için bu teknik anlamda yaşanan aksaklıktan dolayı bir özür diliyoruz.”

İHTİYACI OLANIN YANINDAYIZ

Kastamonu Belediyesi tarafından ilimizin çeşitli bölgelerinde internet ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz hizmetin devam ettiğini dile getiren Başkan Vidinlioğlu tablet kampanyası konusuna değinerek, evlatlarımıza, yavrularımıza tablet desteği için TEB ile görüşmelerimiz oldu. Bir çok hayır sever iş insanlarımızdan gelen destekle de belli bir tablet sayısına ulaşıldığını belirtti.  Ayrıca Meclis Toplantısında, diğer iş insanlarımızı da, hayır sever çevrelerinde kampanyaya destek olmaları için tekrar çağrıda bulunuldu.

Yaşanan pandemi sürecinde sıkıntılı günler geçiren ihtiyaçlı tüm ailelerin belediye olarak yanlarında olduklarını ifade eden Vidinlioğlu şunları söyledi; “Yavrularımız için bu salgın sürecinde olmazsa olmazı tabletler. Onun için hayır severlerimizin yardımıyla alınan  her bir tablet bir yavrumuzun, çocuğumuzun gülmesi demek. Bizim zaten şehrin çeşitli bölgelerinde bedava internet hizmetimiz vardı ve devam da ediyor. Bu bedava internet hizmetini yaygınlaştırabilirsek yavrularımız için çok yararlı olacağı düşüncesindeyim”