haberler

Başkan Vidinlioğlu: “Projelerimiz Hız Kesmeden Devam Edecek”

İnönü Mahallesi Yeni Yaşam Alanı ve Kapalı Otopark Projesi’nin temeli atıldı.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu dün 27 dönüm alan üzerine yapılacak olan İnönü Mahallesi Yaşam Alanı ve Kapalı Otopark projesinin temelini attı. Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 5 bin 500 metrekarelik park alanının temelini atan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İnönü Mahallesi Yaşam Alanı ve Kapalı Otopark projesiyle birlikte yaklaşık 60 günlük sürede 50 dönümlük yaşam alanı projesinin temelini atmış oldu.

İnönü Mahallesi Yaşam Alanı ve Kapalı Otopark projesi temel atma törenine MHP MYK Üyesi Yüksel Aydın, MHP İl Başkanı Emin Çınar, Belediye Başkan Yardımcıları MHP Kadın Çalışma Gurubu Yönetimi, Ülkü Ocakları yönetimi, mahalle muhtarları ve vatandaşlarda katıldı.

Temeli atılan Yeni yaşam alanı içerisinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanları, fitnes alanları, kafeterya, oturma ve piknik alanları yer alacak.

8 bin metrekare yeşil alan ve 20’nin üzerinde bitki çeşidiyle bitkisel peyzaj düzenlemesinin yapılacağı proje içerisinde 200 adet kapalı garaj alanı da bulunuyor.

Törende konuşan Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, şehir için ne yapsalar az olacağını söyleyerek projelerin hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.

Belirlenen alana 200 kapalı otopark alanının da yer alacağını ifade eden Başkan Vidinlioğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz de bir temel attık. Bugün çok daha büyük bir projenin temelini atıyoruz. Şehrin ihtiyacı özellikle yeni normallerle birlikte dolu yağışlarının artmasıyla birlikte herkes kapalı bir garaj arıyordu. Bizde bunun ile ilgili çalışmalarımızı hızlandırdık. Saraçlar Mahallemiz de de benzer bir projeyi yapıyoruz. İnönü Mahallemiz bugün temelini attığımız projede de 200 kapalı garaj yer alacak.

Projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. En kısa sürede tamamlanacak. 360 gün içerisinde burası tamamlanacak. Pazartesi dediğim gibi temel atma ile bırakmıyoruz en kısa sürede hayata geçireceğiz inşallah.

Şehrimize ne yapsak az. Belediyeler Birliği’nin toplantısı dolayısıyla dün Ankara’daydım. Benim hep söylediğim bir söz vardı. Bizim için önemli olan bugün değil şehrin 30 sene 50 sene sonrası. Bunu planlamamız gerek. Dün dile getirilen konulara baktığımda biz Kastamonu Belediye Başkanlığı olarak çoğu belediyeden çok daha fazla vizyona sahip olduğumuzu teyit etmiş oldum. Birçok büyükşehir belediyesinin yapmaya çalıştığı şeyleri biz Kastamonu olarak hayata geçirmişiz geçirmek üzereyiz. Bu hızımız bundan sonra da devam edecek.

Kötü bir dönem geçirdik. Önce Pandemi sürecini geçirdik. Arkasından tüm dünyayı etkisi altına alan doğal gaz ve enerji fiyatlarındaki artışından dolayı maliyetlerde çok ciddi artışlar oldu. Bunun getirdiği tabi bir takım zorlukları birlikte yaşadık. Ama biz zaten kolaya talip olmadık. Biz zaten zoru başarmak için buradayız. Sinekten yağ çıkarıp şehrin ihtiyaçlarını bir bir gidereceğiz inşallah.

Bundan sonrası bundan öncesinden daha hızlı olacak. Çünkü artık önümüzü daha rahat görebiliyoruz. Şehre yeni bir şeyler katmanın ve evlatlarımızı daha güzel bir Kastamonu’ya kavuşturmanın gayreti içerisindeyiz. Değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bunlar kolay işler değil. Yapılan işler ciddi maliyeti olan işler. Milyon TL’leri kolay telaffuz ediyoruz. Kolay konuşuyoruz. Ama bugün buraya yapılacak projenin maliyeti 40 Milyon TL civarında. Tüm gayretimiz Kastamonu için daha iyi daha güzelini yakalamak adına. Birim maliyetleri çok arttı. İnşaat sektörüyle uğraşanlar biliyor. İnşallah en kısa sürede projelerimizi hizmete açacağız.

Yine bu bölgedeki bir köprüden dolayı yol daralması var. Bunu da DSİ ile görüştük. İnşallah en kısa sürede çözme gayreti içerisinde olacağız. Çünkü orada her gün bir kaza haberi alıyoruz. Geçtiğimiz yıl konuyla ilgili konuşmalar yapmıştık. Sayın Bakanımız ile de konuyu konuşmuştuk. Tabi yaşanan bir takım durumlar hayatın gerçekleri projenin ötelenmesine neden oldu. Ama bunu da çözeceğiz.

Projemizin temel atma törenine katılan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah yeni temel atmalarda yeni açılışlarda hep birlikte oluruz.”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Yüksel Aydın, Kastamonu Belediyesi’nin eksiklikleri hızla giderdiğini vurguladı. Aydın yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Her gün bir açılış, her gün bir temel atma töreni. Bu anlamda milletimizin taktiri ve milletimizin sevgisini kazanacağız. Yerelde hizmetler yapılıyor da Türkiye genelinde hizmetler yapılmıyor mu? Cumhuriyetin 99’uncu yılını bugün ve yarın kutlayacağız. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Türkiye yüzyılı ile ilgili çok ciddi bir açılımı olacak. Yarın ülkenin ilk yerli otomobili olan TOGG’un dünyaya tanıtımı gerçekleştirilecek. Onun için 2023’e doğru hazırlıklarımızı en hızlı şekilde yürütmeye gayret ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak son 1 buçuk yılda önce bölge, sonra il il, sonra ilçe ilçe yapılan toplantılar şimdi de 81 ildeki bütün köylerimizi Cumhur İttifakı’nın, 2023’ün önemini anlatmak için köy köy geziyoruz. Allah nasip ederse cuma namazından sonra Genel Başkan Yardımcımız Yaşar Yıldırım ile Sinop’ta görevliyiz. Sinop’un 65 köyünü cumartesi pazar karış karış dolaşacağız. Bunu böyle bir törende niye ifade ediyorum, çünkü 2023 çok önemli. 15 Temmuz 2016’da darbe ile başaramadıklarını 2023’te bütün küresel emperyalizmin her türlü aparatı ve organizasyonu ile abanmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını tabiri caizse hüsranla sonuçlandırmak istiyorlar. Dillere destan bir muhalefet var, 6’lı ganyan diyoruz. Birde masanın altındaki var. Her gün farklı varyasyonla karşımıza çıkıyorlar. Bir gün PKK’nın alt azı olan HDP’ye bakanlık vermekle karşımıza çıkıyorlar. Bir gün ana muhalefetin lideri FETÖ’den icazet almak üzere Amerika’da tabiri caizse Türk milleti ile alay ederek ‘Hamburger yedim geldim’ diyerek karşımıza çıkıyorlar. Hiçbir döneminde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şanlı ordusunun envanterinde kimyasal silah olmamıştır. Türk ordusunu kimyasal silah kullanmakla suçlayan bir muhalefet var. Bir gün bizden ayrılıp bizi bölüp akılları sıra Türk milliyetçiliği yapacak olanlar onlar da Amerika’dan icazet alarak 2023’e hazırlanma yolunda mücadele ediyorlar. Avrupa Parlamentosu’nda her şey aşikar ortaya çıkmıştır. İP’in Genel Başkanı ‘HDP’nin PKK’nın olduğu yerde durmayız’ diyordu ama HDP milletvekili ile Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni 6’lı masa ile beraber şikayet etmekle meşgullerdi.”

Temel atma töreninde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Emin Çınar, Kastamonu Belediye Başkanlığı’nın son dönemde hızına yetişilemediği vurgusunu yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Ben pazartesi günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde gerçekleştirilen temel atma töreninde de ifade etmiştim. Gerçekten son 5-6 aylık dönem içerisinde belediyemizin bizler bile hızına yetişmekte zorlanıyoruz. Onları tebrik ediyoruz. Güzel ve anlamlı projelere imza atıyorlar. Bu projelerin her birisi Kastamonu’nun geleceğine hizmet edecek projelerdir. Özellikle bu proje insanlarımıza hem yaşan alanı sunacak hem de otopark ihtiyacını giderecek. Belediye başkanımız pazartesi günü ‘Teme atmakla kalmıyoruz. Hızlı bir şekilde de projelerimizi gerçekleştiriyoruz’ demişti. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu çalışmalar bizleri gururlandırıyoruz. Biz her daim onların yanındayız. Kastamonu halkına da son 29 yılda 25 yılın üzerinde zaman diliminde hizmet eden belediyeyiz.  Bu düşünceyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”