haberler

Başkan Vidinlioğlu: “Kadına Şiddet Kabul Edilemez”

Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çolak ve belediyede çalışan kadın personeli ziyaret ederek çiçek takdim etti.

Kadınların varlıklarıyla hayatın her alanında yerleri doldurulamaz değerler olduğunu ifade eden Başkan Vidinlioğlu, kadına şiddetin kabul edilebilecek bir durum olmadığını vurguladı ve “Kadına şiddet en ağır şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

“Bugün belediye ailemize değer katan kadın çalışanlarımızı ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etmek ve şehrimize sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür etmek istedim” diyen Başkan Vidinlioğlu, “Hayatımızda bizlerin en büyük destekçileri olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım. Son günlerde kadına şiddet haberlerini sıkça duyar olmaktan dolayı büyük üzüntü içerisindeyim. Kadına şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. Kadına şiddeti asla kabul edemeyiz, etmemeliyiz. Türkiye olarak tek yumruk olup bu sorunu ortadan kaldırmalıyız. İnşallah önümüzdeki süreçte gereken yasal adımlar atılır. Kastamonu Belediyesi olarak kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm kadınlarımıza tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.