haberler

Başkan Vidinlioğlu, Deprem Bölgesine 6 Maaşını Bağışladı

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından yardım seferberliği tüm illerde olduğu gibi Kastamonu’da da devam ediyor. Yaklaşık 10 ili etkileyen ve asrın felaketi olarak adlandırılan deprem sonrasında yapılan yardımları değerlendiren Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 6 maaşını deprem bölgesine yardım için bağışladığını açıkladı.

“Ayni ve nakdi birçok kampanyaya katıldık ve organize ettik. Yardımlarımız devam ediyor. Bu doğrultuda oradaki kardeşlerimiz için daha fazlasını yapmak istiyoruz” diyen Başkan Vidinlioğlu,

“Zor süreçleri birlikte aşacağız. Bizi biz yapan birlikteliğimiz ve değerlerimizdir. İnanıyorum ki bu zorlukları da aşacağız. Bu kapsamda altı maaşımı deprem bölgesine yardım için bağışlamış bulunuyorum. Herkes elinden gelen desteği yaparsa yaralarımızı daha hızlı sararız. Bu vesileyle düzenlediğimiz kampanyalara katılan ve katılmaya devam eden tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Gurur duyduğum bir birliktelik var. Bugüne kadar 5 TIR 7 Kamyon yardım malzemesini deprem bölgesine hayırseverlerimizin büyük destekleriyle ulaştırdık. Yardımları göndermeye de devam ediyoruz. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda gereken çalışmaları sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.