haberler

Adli Bilimcilerden Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na Ziyaret

Uluslararası 15. Anadolu Adli Bilimler Kongresi’ni gerçekleştirmek üzere ilimize gelen adli bilimcilerin yer aldığı heyet Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret etti.

19-21 Ekim tarihlerinde Kastamonu Valiliği, Belediye Başkanlığımız, Kastamonu Ticaret Borsası, Kastamonu Tabip Odası ile Kastamonu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Adli Bilimciler Derneği, Sağlıkta Şiddete Son Derneği ve Kastamonu Barosu işbirliğinde Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Konferans Salonu’nda, Uluslararası 15. Anadolu Adli Bilimler Kongresi’ni gerçekleştirmek üzere ilimizde bulunan alanında uzman adli bilimcilerin yer aldığı heyet Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Ankara Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Kosova Anayasa Mahkemesi Üyesi Altay Suroy, Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, Sağlıkta Şiddete Son Derneği Başkanı Av. Ahmet Gürol Şağban, Prof. Dr. Bingür Sönmez ve alanında uzman adli bilimciler yer aldı.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu adli bilimciler ile gerçekleştirdiği sohbette Kastamonu’nun sahip olduğu doğal, kültürel, tarihi, manevi ve gastronomi alanındaki zenginlerinden bahsetti ve şunları söyledi: “Bugün burada bilim için bir araya geldik. İnşallah çok fazla uzatmadan da turizm amaçlı bir araya geliriz. Ben sizleri misafir etmekten ötürü çok mutlu olduğumuzu, keyifle bu işe sahip çıktığımızı belirtmek istiyorum. Ayaklarınıza sağlık, iyi ki geldiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.”