haberler

35 Sene Sonra İl Belediye Başkanı Olarak Böyle Hayırlı Bir Hizmetin Açılışında Bu Onuru Yaşıyorum

Taşköprü Belediye Başkanlığı Aşevi Projesi Açılışında Konuşan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu: “35 Sene Sonra İl Belediye Başkanı Olarak Böyle Hayırlı Bir Hizmetin Açılışında Bu Onuru Yaşıyorum”

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Taşköprü Belediye Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Aşevi Projesi’nin resmi açılış programına katıldı.

Taşköprü Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde faaliyete geçirilen ve sosyal belediyecilik anlayışının güzide örneklerinden bir tanesi olan ‘Aşevi Projesi’nin resmi açılışı Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun da katıldığı tören ile gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun yanı sıra MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, Önceki Dönem MHP Milletvekili Emin Çınar, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, kamu kurum ve kuruluşlarının idareci ve temsilcileri, siyasi partilerin yönetici ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu Taşköprü Belediyesi Aşevi’nin açılış programında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Böyle hayırlı bir yerin açılmasında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Tabi böyle durumlarda söylenecek o kadar çok şey var ki… Az önce sevgili başkan ‘bir yıl önce yola çıktığımızda’ dedi. Evet, yaklaşık bir yıllık süreci tamamladık. Şimdi ben daha da eskilere gittim. Fakülte için Taşköprü’den ayrıldığım zamana, sene 1984’e gittim. Allah’a şükürler olsun ki 35 sene sonra il belediye başkanı olarak böyle hayırlı bir hizmetin açılışında bu onuru yaşıyorum. Ne kadar şükretsek az. İnşallah daha hayırlı hizmetler yapmak bize nasip olur.

“BİZ DE İNŞALLAH HİSARARDI’NDA AŞEVİ PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRMİŞ OLURUZ”

Bizim de benzer üç tane yere aşevi projemiz vardı. İnşallah biz de çok kısa süre içerisinde bunları hayata geçiririz. Benim özellikle düzenleme yapmak istediğim yer Hz. Pir Külliyesi’nin etrafıydı. Sayın Valimizle de görüştük. İnşallah Hisarardı Okulu’nun olduğu yeri otopark ve konaklama için, aynı zamanda da aşevi için kullanmak adına sözünü aldık. İnşallah öyle olduğu zaman o aradaki alanı da trafiğe kapatıp aşevi projesini Hisarardı’nda biz de hayata geçirmiş oluruz. Aşevinin bizim kültürümüzde çok ayrı önemi var. Bizim kültürümüzde alan el, veren eli görmeyecek. Bu hizmetler Dünya’da herkese nasip olacak şeyler değil. Bu bizim milletimize has, bizim milletimizin gönül zenginliğini gösteren hizmetler. Bunun için bizim de birlik, beraberlik ruhunu her zaman devam ettirmemiz lazım. Bunu hem fertler kendi aramızda yapmamız lazım hem de yöneticilerin mutlaka kendi aralarında bu birlik ve beraberliği devam ettirmeleri lazım.

TAŞKÖPRÜ’YE ÇÖP KAMYONU MÜJDESİ

Bu arada tabi bir müjdeyi de sizlere vereyim. İki tane sıkıştırmalı çöp kamyonunu, meclisimizden kararını geçirdik, Taşköprümüzün hizmetine sunuyoruz inşallah. Taşköprü’ye hayırlı olsun. Sözlerime son verirken Abdullah Başkanımıza böyle bir hizmeti hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum. Diğer emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kurban kesimi ve dua ile aşevinin açılışı gerçekleştirilirken Belediye Başkanımız Opr. Dr.Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal tarafından aşevinde hazırlanan yemeğin ilk dağıtımı yapıldı.

Açılış programının ardından MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, Önceki Dönem MHP Milletvekili Emin Çınar, Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP Taşköprü İlçe Başkanı Mustafa Arabacı ve Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Yurt, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ı ziyaret ettiler.