haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sergisi Açıldı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ OPR. DR. RAHMİ Galip Vidinlioğlu: “CUMHURİYETİ KORUMAK HER BİRİMİZİN GÖREV VE SORUMLULUĞUDUR”

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Sergisi’nin açılışına katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamarı kapsamında Belediye Başkanlığımız ile Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi işbirliğinde belediye hizmet binamızın giriş katında düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu katıldı. Düzenlenen programa ayrıca Vali Yaşar Karadeniz, Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ömer Sülün, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Atalan, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Doç. Dr. Serkan İlden, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, kamu kurum ve kuruşlarının yönetici ve temsilcileri, basın mensupları, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu serginin açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında ise şunları ifade etti: “Cumhuriyet, Türk milletinin, büyük bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Millî Mücadele sonucunda ulaştığı son noktadır. Büyük yokluk ve zorluklar içerisinde verilen millî mücadele sonucunda, bedeli şehitlerimizin kanı ile ödenerek kazanılmış Cumhuriyetimizi ve vatan toprağımızı korumak, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırmak her birimizin görev ve sorumluluğudur.

Biz de Şehitler Diyarı Kastamonu olarak adımıza yakışır bir şekilde bu sergiye ev sahipliği yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel ve önemli eserlerin burada sergilenmesinde emeği olan herkese çok teşekkür etmek istiyorum. Bu eserler Cumhuriyet’e duyduğumuz sevgiyi ve coşkuyu dışarı yansıtan eserler. Çok kıymetli eserler. Herkesi bu güzel eserleri görmeye davet ediyorum.

Hepinize Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz sergiye hoş geldiniz diyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”