haberler

Belediye Başkanımız Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’nun 10 Kasım Mesajı

81 yıl önce ebediyete yolcu ettiğimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle bize yol gösteren büyük bir liderdir.

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını göstermemiz gereken bir gündür. Atatürk, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti konusundaki düşüncesini belirtmiştir. Bugün bizlere düşen görev, Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bin bir zorlukla inşa ettiği eserine sahip çıkmak ve bu eseri gelecek nesillere tertemiz bırakabilmektir.

Gelecek nesillerimizin de güçlenen cumhuriyetimizi ve güçlenen demokrasimizi, bizden büyük bir onurla devralarak Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha büyük bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın gördüğü en büyük devlet adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimize söz veriyorum.

Işığı yolumuzda, fikirleri aklımızda, sevdası kalbimizde…