haberler

Merkezi Hükümetle Uyumlu Çalışmamız Kastamonu’ya Kazandırdı

Belediye Başkanı Başkan Adayı Tahsin Babaş “Merkezi hükümetle uyumlu çalışmamız Kastamonu’ya kazandırdı”

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, KUZKA, Güven Tur ve Organize Sanayi Bölgesi’yle ziyaretlerini sürdürdü.

Başkan Babaş’ın, projeleriyle ilgili bilgiler verdiği ve sunum yaptığı ziyaretlerinde eşi Nebahat Babaş da yer aldı.

Güven Tur ziyaretinde yeni dönemde yapacağı kavşaklarla ilgili bilgiler veren Başkan Babaş, bu süreçte yine çok önemli projelere imza atacaklarını iletti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, konuşmasında şunları söyledi:

“İLİMİZİN İKİ ANA ARTERİNİ BİRBİRİNE BAĞLIYORUZ

Gerek yeni kavşaklarımız gerek otopark projelerimiz gerekse bisiklet yollarımızla trafikte ciddi bir düzenlemeye gideceğiz.

Şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmak, trafik akışını hızlandırarak, vatandaşlarımızın konforlu bir yolculuk geçirmeleri, zaman ve yakıt kaybı yaşamamaları için, kavşak ve bağlantı yolu projelerimizi hazırladık.

Daday Kavşağı projemizle ciddi bir yoğunluğa sahip olan bölgede sinyalizasyon kalkacak. Yapılacak köprülü kavşak ile trafik hızlanacak.

Yine Ataçkent Önü Kavşak projemiz ve Ataçkent – Daday Kavşağı bağlantı yolu projemiz bizler için büyük önem arz etmekte. Bu projemiz ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin Devlet Hastanesi’ne ulaşımları kolaylayacaktır. Yine ilimizin iki ana arteri doğu ve batı arterleri bu projeyle birbirine bağlanacaktır.

Bu proje ilimizin ihtiyacı olan bir projedir. Merkezi hükümet ile birlikte bu projeyi tamamlayacağız. Planlarımızı bu doğrultuda yaptık ve sunduk.

Merkezi hükümet ile yerel hükümetin uyumlu çalışması Kastamonu’ya kazandırdı. Bundan sonra da bu uyumla şehrimizin hızlı büyümesi sürdürecektir.

SÜT KAVŞAĞI’NDAKİ SORUNU ÇÖZECEĞİZ

Süt Kavşağı Katlı Kavşak Projemiz ile buradaki sinyalizasyon şikayetini çözeceğiz. Bu projemizin ardından sinyalizasyon sıkıntısı yaşanmayacağı gibi bu bölgede zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanacaktır.

Burayla ilgili projemiz hazır. Zeminin yeterli genişliğinin olmamasından burada hem battı çıktı olacak hem de katlı kavşak olacak.

KLAVUZ SOKAĞI, ALPARSLAN TÜRKEŞ BULVARINA BAĞLIYORUZ

Şehit Şerife Bacı Eski Devlet Hastanesi ek binası giriş kısmındaki kavşağı, yeniden düzenliyoruz.

İnebolu yolundan şehir merkezi istikametine ve şehir merkezi istikametinden İnebolu istikametine geçişler battı çıktı tekniğiyle duraksamadan devam edecek. Yine bu proje ile Kılavuz Sokak, Alparslan Türkeş Bulvarına bağlanacak.

Önümüzdeki dönemde hedefimiz kesintisiz bir trafik akışını sağlayabilmek. Bunun için önemli gördüğümüz tüm düzenlemeleri yapmaya başladık. Gerekli projelerimizi hazırladık.

Yine önümüzdeki dönemde şehir içinde toplam 1726 araç kapasiteli otopark oluşturacağız.

İsmail Bey Mahallesi Katlı Otoparkı, Etli Restoran yanı Katlı Otoparkı yine Merkez Ortaokulu arkası Merkez Otoparkı gibi katlı otoparkların yapımıyla parklanma sorununu da çözeceğiz.”

Organize Sanayi Bölgesi’nde iş adamları ve çalışanlarla biraraya gelen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, çalışanlarla uzun uzun sohbet etti. Yoğun bir ilgiyle karşılaşan Başkan Babaş, “ilave Organize Sanayi Bölgesi’nde gerekli çalışmaların tamamlandığını ve kamulaştırmaların başlayacağını vurguladı. Konuyu yakinen takip ettiğinin altını çizen Başkan Babaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile konuyu görüştük. Kastamonu Belediyesi olarak burada üzerimize düşen ne varsa yapacağımızı belirttik. Yine Sayın Milletvekillerimiz ile birlikte şehrimizin ihtiyacı için bir bütün olarak hareket ediyoruz. Arkadaşlar ayrı gayrı değil, hep birlikte çalışıyoruz. Kastamonumuzun kazanımını sağlamak adına tüm projelere birlikte imzamızı atıyoruz. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde de yine hep birlikte kazanacağız” dedi.