haberler

Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın 10 Ocak Gazeteciler Günü Mesajı

Kamuoyunun doğru, tarafsız ve eksiksiz bilgilendirilmesi, demokrasimizin yaşaması ve geliştirilmesindeki en önemli unsurlardan biri olan Milli irademizin öncü kuvveti basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu kutsal mesleği önce vatan, önce millet, önce değerlerim diyerek yapan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Türk Basını’nın en önemli parçası olan Kastamonu Basını tarih boyunca birçok zorlu süreçten ve sınavdan alnının akıyla çıkmıştır. Kahraman basınımız, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi 15 Temmuz 2016’daki kalleş işgal girişiminde de ecdadından devraldığı kutsal kalemi aynı ruhla koruduğunu göstermiştir.

Basın mensuplarımızın hainler karşısında verdiği mücadele şüphesiz ki takdire şayandır. Kurtuluş Savaşımızın basın cephesi komutanlığını yapan Hüsnü Açıksöz’ün kutsal mesleği emanet ettiği devletine ve milletine sahip çıkan her bir basın çalışanı, ecdadı gibi kahramanlık nişanesini taşımaktadır.

Bu bilinçle şehrine hizmet eden Gazeteciler Cemiyetimizi ve Kastamonu Basınımızı daima desteklemek bizlerin öncelikli görevidir. Birlik ve beraberlik içerisinde oluşturduğumuz Gazeteciler Cemiyetimiz yeni binası ve Basın Müzesi bir çok ile örnek olmuş, Kastamonumuza ise değer katmıştır.

150 yıllık bir geçmişe sahip olan Kastamonu Basını, Anadolu Basını’nın lokomotifi görevini üstlenmiştir. Gerek yayımları, gerek şehirlerine duydukları saygı, gerekse hissettikleri sorumlulukla basın mensuplarımız kentimizin önemli değerleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle zor şartlarda büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın çalışanlarını tebrik ediyorum. Kastamonu Basınımıza hizmet etmiş merhum büyüklerimizi ve kardeşlerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum.

Sorumlu gazeteciliğin tüm şartlarını yerine getiren ve bu kutsal mesleği layıkıyla yapan Kastamonu Basınımızın her bir ferdinin ve tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum.