haberler

Kastamonu Lezzet Günleri Etkinliği Başlıyor

Kastamonu Belediyesi ile Tadında Anadolu iş birliğinde 3 büyük havalimanı ve 1 alışveriş merkezinde hayata geçecek olan “Kastamonu Lezzet Günleri” etkinliği Ankara Esenboğa Havalimanı’nda başlıyor.

Esenboğa Havalimanı’nın iç hatlar giriş katındaki BTA’a ait  “Tadında Anadolu” restoranında bugün ve yarın Kastamonu lezzetleri servis edilecek.

Gastronomide UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmeyi hedefleyen Kastamonu, yöresel lezzetlerini bu alanın önde gelen podyumlarına çıkarmayı sürdürüyor.

3 havalimanı ve 1 alışveriş merkezi

Kastamonu Belediyesi, Tadında Anadolu işbirliği ile ülkemizin önde gelen 3 havalimanı ile 1 ünlü alışveriş merkezinde Nisan-Mayıs-Haziran aylarında 4 ayrı etkinlik düzenlenecek.

19-20 Nisan tarihlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Giriş Tadında Anadolu restoranında başlayacak olan “Kastamonu Lezzet Günleri” etkinliği, 9-10 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Havalimanı İç Hatlar Giriş Tadında Anadolu restoranında ve 11-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul Altunizade Capitol Alışveriş Merkezi Tadında Anadolu’da devam edecek.

Etkinlik zincirinin son halkası 21-22 Haziran tarihlerinde İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Giriş Tadında Anadolu olacak.

Belediye Başkanı Babaş: “Hedefimiz UNESCO”

Tadında Anadolu ile işbirliği içinde 3 havalimanı ve 1 alışveriş merkezinde Kastamonu lezzetlerini tanıtacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Gastronomide iddialı bir iliz. En son Türk mutfağını Berlin ITB fuarında temsil ettik ve takdirle döndük. Mutfağımızı koruma, geliştirme ve tanıtma gayretimiz yurtiçi ve yurtdışındaki önemli podyumlarda sürecek. Hedefimiz ilimizi UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne sokarken aynı zamanda UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’nda da yer alabilmek. İşbirliklerinden dolayı BTA ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.

BTA 8 ülke, 17 havalimanında hizmet veriyor

BTA Havalimanlarının 1999 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı Uluslar arası Terminali’nde ilk işletmesini açtığı günden beri, modern mimarisiyle tamamen restore edilmiş ve tasarlanmış restoranlarıyla yolcular için bir yemek ve keyif durağı olmuştur. Bugün, 8 ülkede toplam 17 havalimanında faaliyetlerini sürdürmektedir. BTA, dünya lezzetlerini geleneksel Türk misafirperverliğiyle harmanlayarak ödül kazanan yemekler tasarlamaktadır