haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Ülkemizin istikbali ve istiklali için hiçbir koşul altında mücadeleden taviz vermeyen, vatan topraklarının her köşesinde kamu düzenin korunmasını ve asayişi sağlayan şanlı Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü gönülden tebrik ediyorum. Milletimizin huzuru ve güvenliği için, milli birlik ve beraberliğimizin zedelenmemesi uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden kahraman polislerimizin bugün yaşadığımız süreçte göz önünde bulundurulduğunda mevcudiyetlerinin önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Tüm güvenlik güçlerimiz gerek 15 Temmuz’da gerekse de Afrin’de gösterdikleri kahramanlıklar ile ülkemizin tüm zor anlarında dik duruşlarından taviz vermeyerek hainlerin planlarını başlarına yıkmışlardır.

Ülkemizin refahını ve birlikteliğini bölmek isteyen dış güçler ve hain terör örgütüne karşı Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhuyla mücadele eden Türk Polis Teşkilatımızın kahraman evlatları 15 Temmuz’daki  kalleş kalkışma girişiminde sergiledikleri dik duruşu bugün de Afrin’de aynı kararlılık ile devam ettirmektedirler. Kahraman kardeşlerimiz şunu bilsin ki biz hiçbir zaman kalleşlerin Gölbaşı saldırısını unutmayacağız. Polis teşkilatımızın tüm kahramanlarının toprağı vatan yapışını unutmayacağız. Vatanı, milleti, bayrağı ve inançları için şehadete koşan Fethi Sekinleri ve nicelerini unutmayacak, unutturmayacağız.

Toprağı vatan yapan kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Asil milletimizin övünç kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, emniyet mensuplarımızın daima yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.