haberler

Tahsin Babaş’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş kahramanlık hikâyelerinin yazıldığı şanlı milletimizin şanlı destanı Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

Kurtuluş Mücadelesinin fitilini ateşleyen Çanakkale Zaferi, milletimiz için dönüm noktası olmuş bugünün güçlü Türkiye’sinin sağlam temellerini oluşturmuştur. Yaşlısı genci, kadını erkeği ile yokluklar içerisinde kazanılan bu büyük zafer bir milletin imanla dolu yüreğinin zaferi olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Dünyanın gıpta ile baktığı bu zafer ve yaşanan kahramanlık öyküleri 103 yıldır dilden dile anlatılmaktadır. Sadece kazanılan zafer ve kahramanlıklar ile değil, Türk Milletinin insanlığı ve merhameti de tüm Dünya’ya ders niteliğinde olmuştur.

Çanakkale’de var olan bu ruh 103 yıl sonra da benliğinden hiçbir şey kaybetmeden varlığını sürdürmektedir. Aziz milletimiz bunu her fırsatta göstermiştir. Tıpkı 15 Temmuz Gecesi yaşanan hainliğin hesabını canı pahasına sorduğu gibi, bugün ülke sınırlarımızı korumak üzere Afrin’de gerçekleştirdiğimiz operasyonlardaki desteği ve milli birlik ruhu ile de aziz milletimiz ne kadar yüce bir millet olduğunu ispatlamıştır. Milletimiz; Mehmet Akif’in de mısralarında ifade ettiği gibi tüm hainlikler karşısında ‘Sönmez bu şafaklarda yüzen Al Sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak” demiştir. İşte bu ruh nasıl yüz yıl önce milletimizin İstiklalin ve istikbalinin teminatı olmuş ise bugün de o teminat varlığını imanla atan kalplerde sürdürmektedir.

1915’te Çanakkale’de ülkemize ve milletimize boyun eğdirmeye çalışanlar bugün de aynı emellerini kılık değiştirerek yaşatmaya devam ediyorlar. Kılıkları değişse de hainlikleri gün gibi ortada olan bu kalleşler milletimizin birliğini ve beraberliğini hiçbir koşul altında zedelemeyeceklerdir.

Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yılında, şehitlere şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiği unutulmamalıdır. Türk milletinin her zaman olduğu gibi bu zor günlerde birbirine kenetlenerek düşmanlarına aman vermeyecektir. Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.