haberler

Belediye Başkanı Tahsin Babaş “İlimize Hayırlı Uğurlu Olsun”

Kültür Merkezi ve Kütüphane’nin konsept projesi hazırlandı

Honsalar Mahallemizde bulunan eski Belediye Binası’nın bulunduğu alana Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kastamonu Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol neticesinde inşaa edilmesi planlanan Kültür Merkezi ve Kütüphane’nin konsept projesi hazırlandı. Tarihi dokuya uygun olarak hazırlanan proje Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Ankara’ya yaptığı ziyarette onaylanırken çalışmaların en kısa zamanda başlayacağı öğrenildi.

Tarihi ve kültürel alanda yaptığı çalışmalarla Kastamonu’nun zenginliğini gün yüzüne çıkartan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “İlimizin önemli eksikliklerinden biri olan tarihimize uygun ve şehrimize yakışır bir Kültür Merkezi ve Kütüphane projesi en kısa zamanda hayata geçecektir. Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanına sahip olan Kastamonumuza, bu bağlamda kazandırılan kalıcı eserlerden biri olacak Kültür Merkezi ve Kütüphane projemiz tarihi dokuya uygun olarak inşaa edilecektir. Bu önemli projenin ilimize kazandırılmasında bizlere daima destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Numan Kurtulmuş’a şükranlarımı sunuyor, Kültür Merkezi ve Kütüphane projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

4 bin 655 metre karelik alana inşaa edilecek olan Kültür Merkezi ve Kütüphane (KÜLTÜRHAN) projesi içerisinde 400 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, fuaye alanı, sanatçı odaları, kütüphane kitap deposu, teknik servis alanı, çok amaçlı salon servis mekanları, sinema salonu, kütüphane kafeteryası, okuma salonu, dijital arşiv okuma salonu, süreli yayınlar okuma salonu, kütüphane görsel ve işitsel materyal okuma salonu, çocuk kütüphanesi ile çalışma mekanları yer almaktadır.